Виховна робота
Красносілківська ЗШ І-ІІІ ст.
КЗ «Карасносілківське НВО»
Година
спілкування на тему:
Мета. Розширити уявлення щодо піклування про здоров’я
в сім’ї , в школі, у суспільстві; ознайомити з основними правами та обов’язками; виховувати почуття пошани до батьків і людей
старшого покоління, дбайливе ставлення до молодших братів і сестер.
Хід заняття
1. Читання вірша П. Воронька «Облітав журавель».
Облітав журавель
Сто морів, сто земель,
Облітав, обходив,
Крила, ноги натрудив.
Ми спитали журавля:
- Де найкращая земля? –
Журавель відповідає:
- Краще рідної - немає!
- Як ви розумієте слова «рідна земля»?
- Поміркуйте, чому так відповів журавель?
- Де ваша рідна земля?
2. Робота за малюнком «Сім’я”.
Кожна людина найкраще почувається вдома. Усі
члени родини люблять і поважають один одного, разом виконують домашню роботу,
разом відпочивають, мають спільні інтереси. У такій сім’ї
всі щасливі й здорові.
- Розгляньте малюнок. Хто на ньому зображений?
- Що робить сім’я?
- Чи дбають у цій сім’ї
про здоров’я? Чому ви так вважаєте?
3. Розповіді учнів «Як у моїй сім’ї піклуються про
здоров’я одне одного?”
- Розкажіть, як у вашій сім’ї допомагають один одному. Як дбають про здоров’я?
4. Робота над зашифрованим реченням.
- Розділіть слова і прочитайте висловлювання.
Сім’яценайріднішідлятебелюди.
(Сім’я – це найрідніші для тебе люди)
- Як ви розумієте це висловлювання?
На жаль, трапляється, що батьки жорстоко
поводяться зі своїми дітьми. Знайте, що ніхто не має права бити вас, мучити або
принижувати, змушувати працювати, красти тощо.
Вас захищає не лише родина, а й уся країна.
Ви є громадянами своєї батьківщини – України. А кожен громадянин має права. Які
ж права має кожна дитина нашої держави?
Вас і ваше здоров’я захищає не лише сім’я,
а й держава, вся людська спільнота. 20
листопада 1959 року Організація Об’єднаних Націй прийняла Міжнародну конвенцію, яка гарантує права дітей.
5. Робота в групах.
(Набір символів
«Права дитини» є у кожної групи)
- Отже,
ви маєте право на (мал.. набір символів):
- Поміркуйте у групах, як ви розумієте свої
права.
Довідка:
1)
рівність з іншими;
2) висловлювання своїх поглядів;
3) любов і піклування;
4)
відпочинок;
5) інформацію;
6)
навчання;
7)
медичне обслуговування;
8) належне й здорове харчування.
6. Дидактична гра «Права – обов’язки”.
- Послухайте загадку Марійки Підгірянки і
відгадайте, що це.
Чистенькі віконця
Сміються до сонця.
Діточки довкола.
Наша люба … (школа).
Школа – ваш другий дім. Тут ви навчаєтеся,
дізнаєтеся багато цікавого, здобуваєте знання й навички.
У школі учні мають не лише права, а й обов’язки.
- Запишіть у два стовпчики. В перший стовпчик –
права, а в другий – обов’язки.
(Учитель диктує,
а учні записують почуте до відповідного стовпчика. Перемагає той, хто не
помилився. В результаті діти мають отримати такий запис.
Права учня:
1) на
здобуття освіти;
2) на охорону
здоров’я;
3) на
піклування дорослих;
4) на
дозвілля.
Обов’язки
учня:
1) сумлінно
вчитися;
2) поважати
дорослих;
3)
додержуватися правил шкільної поведінки;
4) бути
охайним.)
- Який ваш основний обов’язок
у школі?
- Які обов’язки
учня виконуєте ви?
7. Обговорення ситуацій.
- У першокласниці Марійки вдома розболілася
голова, підвищилася температура. Як ви гадаєте, до кого їй слід звернутися? (Їй треба поскаржитися батькам. Якщо
необхідно, вони викличуть «швидку допомогу» або викличуть лікаря.)
- У школі Сашко на перерві розбив коліно. До
кого йому звертатися? (Звертатися до вчителя.
Учитель надасть першу допомогу самостійно або відведе хлопчика до шкільної
медсестри чи лікаря.)
- Якщо хтось із однокласників хворий і потребує
вашої турботи, чи можете ви йому допомогти?
Пам’ятайте!
Самостійно, без дорослих приймати ліки заборонено!
8. Вправа «Продовж речення».
1) Мої права
вдома і в школі …
2) Мої обов’язки
вдома і в школі …
9. Підсумок.
- Як називається міжнародний документ, який
гарантує ваші права?
- Які права та обов’язки
ви запам’ятали?
- Як наша держава гарантує ваше право на
здоров’я?
- Про що із щойно почутого чи побаченого ви
розкажете вдома?

Коментарі
Дописати коментар